چرا باید کتاب کمک درسی بخوانیم؟ – فروشگاه دقیق
مشاهده غرفه ها
تاثیر کتاب کمک درسی در مطالعه و موفقیت در کنکور

چرا باید کتاب کمک درسی بخوانیم؟

بهترین منبع آموزشی و مطالعاتی در تمام سطوح آموزشی برای دانش‌آموزان، کتاب درسی است؛ ولی زمانی که بحث رقابت و تثبیت یادگیری پیش می‌آید برای یادگیری بهتر و عمق بخشیدن به آموخته‌های‌تان نیاز به افزودن منابع مطالعاتی احساس می‌شود. بهترین منبع در اولین گام استفاده از کتاب‌های دوسالانه (پایه) و جامع است.

متأسفانه مشاهده می‌شود برخی از دانش‌آموزان در استفاده از منابع مطالعاتی احساس می‌کنند که اگر از یک منبع مطالعاتی استفاده کنند که در آن اطلاعاتی اضافه بر کتاب درسی و در سطح بالایی وجود دارد برای‌شان مطلوب خواهد بود ولی بهتر است بدانید که این باعث تداخل اطلاعاتی قبلی شده و حتی ممکن است باعث سردرگمی آموخته‌های‌تان شود.

مثلاً دانش‌آموزی که در مقطع راهنمایی مشغول به تحصیل است و در درس ریاضی قوی است اگر برای افزودن اطلاعات و تثبیت یادگیری خود به سراغ منبعی در حد دبیرستان برود چون به صورت ناقص از آن مطالب استفاده خواهد کرد علاوه بر سردرگمی باعث تشویش ذهنش می‌شود و دچار یادگیری ناقص خواهد شد.

پیشنهاد می‌شود استفاده از چنین منابعی را زود شروع کنید تا از تجربه های نویسندگان این کتابها بخوبی استفاده کنید. استفاده از تجربه دیگران یعنی موفقیت هرچه سریعتر شما.چند نکته‌ی ساده و مهم برای موفقیت

–  هنگامی که به مطالعه می‌پردازید، مطالب را دسته‌بندی کنید تا به مطالعه‌تان جهت داده باشید و برای هر دسته از مطالب چندین مثال مهم تمرین کنید.

– وظیفه‌ی نیم‌کره‌های مغز در این است که در نیم‌کره‌ی چپ محاسبات ریاضی، زبان گفتاری و زبان نوشتاری دسته‌بندی می‌شود و در نیم‌کره‌ی راست تصویرسازی، تجسم، تخیل و درک زبان ساده دسته‌بندی می‌شود؛ پس افرادی که می‌گویند درس‌های محاسباتی آن‌ها خوب نیست و حفظیاتشان خوب است تصور اشتباهی دارند؛ چون هر دو عامل در نیم‌کره‌ی چپ است.

– افرادی موفق هستند که در همه‌ی درس‌های‌شان به تعادل برسند و هیچ درسی را کنار نگذارند. ارتباط برقرار کردن بین دو نیم‌کره در بازیابی و تجسم و تصویرسازی مطالب کمک شایانی می‌کند برای این‌که بتوانید مطالب را دسته‌بندی کنید.

– هر کدام از شما می‌توانید یک اینشتین باشید به شرط آن‌که از دو نیم‌کره‌ی مغزتان استفاده کنید و ارتباط برقرار کنید. محققان مهم‌ترین تفاوت مغز اینشتین را ارتباط‌های خوب بین نیم‌کره‌های مغز او دانسته‌اند.

– یکی از دلایل موفقیت به انجام رساندن تصمیمات است که در هر بازه‌ از برنامه‌تان خواهید گرفت. به اتمام رساندن آن‌ها مهم‌ترین عامل پیشرفت خواهد شد.


سایر مطالب مهم و آموزنده

Rating: 20.0/20. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه دقیق