پرونده ای علیه ترامپ – خانه کتاب و ترجمه دقیق
Menu

پرونده ای علیه ترامپ

زمان تولید مطلب: 5 ساعت / زمان مطالعه مطلب: 4 دقیقه / زمان پایداری مطلب: هزاران ساعت

پرونده ای علیه ترامپ

ویکتور دیویس هانسون

مثل همیشه آغاز به کار شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ همراه با انتشار خبرها و کتابهایی همراه بوده است که به سرعت باورنکردنی در سراسر جهان پخش می شود. این بار کتاب دیگری با محوریت موضوع دونالد ترامپ در تاریخ 5 مارس 2019 (14 اسفند 1397) در 400 صفحه توسط انتشارات Basic Books (منبع) منتشر می شود. متن زیر چکیده کتاب مورد نظر است و باید منتظر ماند و دید که استقبال خوانندگان پرونده ای برای ترامپ در جهان و بویژه در ایران چگونه خواهد بود. آیا مثل کتاب آتش و خشم که مایکل وولف در دسامبر 2018 نوشت، دوباره ناشران و مترجمان به سوی این کتاب خیز خواهند برداشت؟

پرونده ای علیه ترامپ به سرعت به پرفروش نیویورک تایمز راه یافت. نویسنده این کتاب، ویکتور دیویس هانسون، مورخ نظامی از کشور آمریکا است و متولد شهر فاولر ایالت کالیفرنیا در سال 1953 است. هانسون برنده جایزه های متعدد بین اللمللی و دانشگاهی است و برای شبکه خبری فاکس نیز مقاله نویسی می کند. در سال 2007، هانسون مدال ملی علوم انسانی را از دستان جرج دبلیو بوش دریافت کرد (منبع). از نظر وی دونالد ترامپ به یکی از موفق ترین رئیس جمهوران تاریخ مبدل شده است و اینکه چرا آمریکا بیش از هر زمان دیگری به او نیاز دارد.

هانسون اظهار می کند که چگونه ترامپ که یک تاجر معروف بود و هیچگونه اطلاعات و تجارب نظامی یا سیاسی نداشت توانست بر بیش از 16 رقیب بسیار باتجربه و همچنین حرب دموکراتی که 250میلیون دلار در خزانه دارد و رسانه دشمن و دارودسته واشنگتن پیروز شود و به موفق ترین رئیس جمهور آمریکا تبدیل شود.

هانسون استدلال می کند که این فرصت سیاسی که نصیب ترامپ شد باعث شد تا به تنهایی از قشر کاری داخل آمریکا دفاع کند که قبلا توسط هر دو حزب مورد تحقیر بودند. ترامپ به تنهایی با انرژی و جدیتی که داشت اهداف انتخاباتی خود را دنبال کرده و توانست آرایش کهنه و فاسد را از بین ببرد و حتی تغییرات سیاسی غیراصولی در داخل و خارج از آمریکا را اصلاح کند. سیاستمداران به گونه ای سیستم آمریکا را به نحو خود تغییر داده بودند که یک شخصی مثل ترامپ که در این سیستم حضور نداشت و از بیرون آمده بود توانست وضعیت را به حالت نرمال بازگرداند، کاری که شاید از دست سیاستمداران عادی برنمی آمد.


مرورها نقدهایی که بر کتاب نوشته شده است:

نوت گینگریچ (Newt Gingrich): هانسون مورخ برجسته ای است که با گشایش این پرونده برای دونالد بینش و شفافیت منحصربفردی به ویژگی های دونالد ترامپ داده است. این کتاب از اقدامات ترامپ حمایت می کند و کسی که میخواهد ارزش این لحظه را در تاریخ درک کند باید بخواند.
راش لیمبوگ (Rush Limbaugh): کتابهای زیادی برایم ارسال می شود و صادقانه گزینه های دوست داشتنی را به مردم توصیه می کنم. امّا صادقانه این کتاب را به همه توصیه می کنم. اگر دونالد ترامپ را باور دارید، اگر به شعار «عظمت را به آمریکا برمی‌گردانیم» باور دارید، اگر می خواهید برخی از هوشمندانه ترین دفاعیات ترامپ را بدانید، این کتاب گزینه اول شما باشد. اگر عاشق ترامپ هستید و می خواهید به دیگران نیز برای آشنایی با ایده های ترامپ کمک کنید، این کتاب یک گزینه ایده آل است.
مارک آر. لوین (Mark R. Levin): کتابی که حاصل کار یک متفکر و نویسنده بزرگ عصر ما است، هانسون شرایطی را کنکاش می کند که باعث پیروزی ترامپ شد و تغییرات بزرگی ایجاد کرد و اینکه چرا دشمنان او میخواهد ترامپ را از بین ببرند.
هفته نامه ناشران (Publishers Weekly): هانسون جدیت ترامپ را به نمایش می گذارد. این کتاب یکی از هوشمندانه ترین دفاعیات محافظه کارانه ترامپ را نشان می دهد.
واشنگتن تایمز (Washington Times): هانسون در این کتاب به نوعی یک پژوهش جامع و کامل است نشان می دهد که چگونه ترامپ تمام موانع را برای پیروزی در ریاست جمهوری شکست می دهد و همچنین دو سال اول ریاست ترامپ را نیز توضیح می دهد.


ویکتور دیویس هانسون
ویکتور دیویس هانسون

مطالب زیر نیز در مخزن اطلاعات دقیق ثبت شده است:
  1. آتش و خشم
  2. کتابهای موردعلاقه باراک اوباما در سال 2018
  3. ترجمه های «شدن» اثر میشل اوباما در ایران
  4. کتابهای موردعلاقه باراک اوباما در سال 2018


برج ترامپ در خیابان پنجم نیویورک
برج ترامپ در خیابان پنجم نیویورک – منبع ویکی پدیا

 - منبع ویکی پدیا
ستاره ترامپ در پیاده‌رو مشاهیر هالیوود – منبع ویکی پدیا

برج و هتل ترامپ در شیکاگو، ایلینوی
برج و هتل ترامپ در شیکاگو، ایلینوی – منبع ویکی پدیا

توضیح بیشتر:

اهم شعار «عظمت را به آمریکا برمی‌گردانیم» (Make America Great Again) معطوف به مسایل داخلی ای نظیر مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا، انتقال به خارج مشاغل آمریکایی‌ها، بدهی ملی ایالات متحده آمریکا، و تروریسم اسلامی کرد. بر اساس برآوردها، در سال 2015، تروریسم اسلامی مسئول 74 درصد مرگ‌های تروریستی جهان بوده‌است. (منبع 1منبع 2)

Rating: 20.0/20. From 2 votes.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه کتاب و ترجمه دقیق