کتاب هایی که در بازار سال ۱۳۹۷ خواهید دید – خانه کتاب و ترجمه دقیق
Menu

کتاب هایی که در بازار سال ۱۳۹۷ خواهید دید

Rating: 20.0/20. From 7 votes.
Please wait...

داستان

ترغیب زنانمگ ولیترز (نویسنده ی کتاب شگفت انگیزان)
ترغیب زنان – مگ ولیترز (نویسنده ی کتاب شگفت انگیزان)

گریر یک دانشجوی سال اول خجالتی است که با  فیث فرانک آشنا می شود. فیث چندین دهه مهره ی اصلی جنبش های زنان بوده است و گریر، از طریق او هدفش را می یابد.


اتاق مریخی راشل کوشنر
اتاق مریخی – راشل کوشنر

داستان این کتاب در سال ۲۰۰۳ اتفاق می افتد. رومی هال در آستانه ی گذراندن حبس ابدی در اقامتگاه تربیتی زنان است و در آنجا پوچی های زندگی سازمانی را تجربه می کند. این رمان از نویسنده کتاب «شعله اندازان» بوده است.


کیرکه - مدلین میلر
کیرکه – مدلین میلر

در خانه ی هلیوس، خداوندگار خورشید و نیرومندترین فرد نژاد تیتان ها، یک دختر عجیب متولد می شود. او، هماوردان را تبدیل به هیولا و خدایان را هم تهدید می کند. زئوس او را به یک جزیره تبعید می کند که در آنجا کیرکه مهارتش را تقویت می کند و ناخواسته خشم خدایان را برمی انگیزد. این کتاب از نویسنده ی کتاب پرفروش «ترانه ی آشیل» است.


حرف بد نزن - اوزودینما آیویلا
حرف بد نزن – اوزودینما آیویلا

این دومین رمان از نویسنده ی کتاب «جانوران بدون کشور» است و در واشنگتن اتفاق می افتد. داستان درباره ی زندگی نیرو – یک دانش اموز نمونه – است و زندگی او از زمانی که والدینش پی به همجنس باز بودن او می برند، تغییر می کند.


روشنایی جنگ - مایکل اونداجه
روشنایی جنگ – مایکل اونداجه

این کتاب اولین اثر اونداجه در زمینه ی ادبیات داستانی است. داستان در سال ۱۹۴۵ اتفاق می افتد، ناتانیل ۱۴ ساله به همراه خواهر بزرگترش، راشل، در لندن جامانده اند. والدین شان به سنگاپور نقل مکان کردند و آن دو را برای نگهداری از یک مجسمه ی اسرارآمیز به نام ماس، تنها رها کرده اند.


رازآلود / هیجانی / جنایی

خورشید سبز - کِنت آندرسون
خورشید سبز – کِنت آندرسون

این کتاب، سومین رمان آندرسون است که نوشتن آن مدتها طول کشیده است و درباره ی اداره ی شهر توسط مامورین و رابطه ی نژادها در اوکلند کالیفرنیا در سال ۱۹۸۳ است. جیمز اِلروی، این کتاب آندرسون را یک معجزه ی ادبی می داند.


رئیس جمهور ناپدید می شود - بیل کلینتون و جیمز پَترسون
رئیس جمهور ناپدید می شود – بیل کلینتون و جیمز پَترسون

کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا، به کمک پَترسون – نویسنده ی کتاب های پرفروش – تجاربش در کاخ سفید را در قالب یک کتاب درمی آورد تا درباره ی ناپدید شدن یکی از روسای جمهور آمریکا بنویسد.


واژه، قتل است - آنتونی هروویتز
واژه، قتل است – آنتونی هروویتز

این نویسنده ی انگلیسی، رمان جنایی کلاسیکش را بازآفرینی می کند و یک نسخه داستانی از خودش به نمایش می گذارد. دکتر واتسون شخصیت اصلی این کتاب است که می توان گفت یک شرلوک هولمز به روز شده است.


داستان علمی / فانتزی / وحشت

ماشین های مشکوک و دیگر داستان ها - واندانا سینگ
ماشین های مشکوک و دیگر داستان ها – واندانا سینگ

سینگ، فیزیک دان و نویسنده ی حوزه ی ادبیات داستانی است. اولین مجموعه ی داستانی او برای خوانندگان امریکایی، یک مجموعه ی فوق العاده است و طرفداران ادبیات داستانی نباید آن را از دست بدهند.


شهر ماهی های سیاه - سَم جِی.میلر
شهر ماهی های سیاه – سَم جِی.میلر

میلر با کتاب «هنر گرسنگی» دردسرساز بوده است و با این داستان که درباره ویرانی یک شهر است، این مسئله باز هم در آینده ی نزدیک، پیش خواهد آمد.


ترشیده ی خوشحال - مالری اُرتبرگ
ترشیده ی خوشحال – مالری اُرتبرگ

اُرتبرگ کتاب های زیادی درباره ی افسانه های محبوب و کتاب های کودکان دارد که بسیار ماهرانه نوشته شده اند. این مجموعه ی خارق العاده، ژانر وحشتناک دارد.


اُپرای فضایی - کتراین والنته
اُپرای فضایی – کتراین والنته

در این کتاب، والنته فرهنگ پاپ و کاتولیک را تحسین می کند و انتظاراتی که از آنها می رود را نابجا می داند. این نویسنده که هیچگاه حدود را رعایت نکرده است، اُیرو ویژن را به همان جایی که همیشه تعلق داشته است می برد، جهان خارج.


نشان جادوگری - سی.ال. پوک
نشان جادوگری – سی.ال. پوک

این کتاب اولین اثر این نویسنده است. در اوایل قرن بیستم اتفاق می افتد و ترکیبی خلاقانه از کشمکش طبقاتی، سحرو جادو و جنگ است که باعث می شود به خواندن این کتاب ترغیب شویم.


عاشقانه

خاکسترهای روی زمین - سارا ادِن
خاکسترهای روی زمین – سارا ادِن

داستان زیبا و پرمحتوای ادِن در ۱۸۷۱ در کشور یورک اتفاق می افتد و از جنبه های گوناگون جنسیت، سطح اجتماعی و مکان تولد به موضوع بیگانگی پرداخته است.


ارباب همه ی زمان ها - الکسیس هال
ارباب همه ی زمان ها – الکسیس هال

هال، از یک عاشقانه ی عجیب و غریب معاصر به این کتاب تاریخی جالب تغییر رویه می دهد. داستان مربوط به یک بیوه ی پیر است که وارد یک رابطه با پسر دوک می شود و باعث رسوایی می شود.


انتخاب بانوی من - کیتی کوران و لاریسا زاگریس
انتخاب بانوی من – کیتی کوران و لاریسا زاگریس

در این داستان جذاب، خوانندگان با عاشقانه های زیادی روبرو می شوند که شامل روابط میان زن و مرد و ماجراهای مختلف در مناطق مختلف می شود.


حیله ی پرنسس - نِل استارک
حیله ی پرنسس – نِل استارک

خیانت ها و غافل گیری هایی که در این رمان سرگرم کننده وجود دارد، آن را جذاب تر می کنند. کتاب درباره ی پرنسسی است که یک شاهزاده را اذیت می کند و روزنامه نگاری که تظاهر می کند متوجه ی چیزی نشده است.


یک پرنسس در قالب تئوری: وفاداران بی میل - آلیسا کول
یک پرنسس در قالب تئوری: وفاداران بی میل – آلیسا کول

کول داستانی نوشته است که در آن یک رابطه ی عاشقانه ی جالب میان یک پرنسس آفریقایی و معشوقه ی آمریکایی اش، که وجودش به کلی فراموش شده است را شرح می دهد.


شعر

غزل های آمریکایی برای قاتل گذشته و آینده ام - ترنس هایِس
غزل های آمریکایی برای قاتل گذشته و آینده ام – ترنس هایِس

بزرگان گذشته ی امریکا، ۷۰ غزل الهام بخش، مهربان، خنده دار، غمگین و سردرگم را از هایِس بی نظیر شکار می کنند.


آینده ی ستمگر - کارمِن گیمِنِز اسمیت
آینده ی ستمگر – کارمِن گیمِنِز اسمیت

او به شرح وقایع زندگی در یک کشور که در آستانه ی تغییرات عمیق است، می پردازد. اسمیت با قاطعیت به تحلیل فرهنگ پاپ و بررسی نقش های اجتماعی زنان می پردازد.


دریاچه ی میشیگان - دنیل بورزوتزکی
دریاچه ی میشیگان – دنیل بورزوتزکی

بورزوتزکی برنده ی فستیوال جایزه ی کتاب ملی شده است و با مجموعه ای باز می گردد که درباره ی اقامتگاه سری بازپرسی شیکاگو است. این کتاب پاسخی به سابقه ی طولانی امریکا در سوءاستفاده از پلیس های امریکایی-آفریقایی است.


اینجا نه - هیو مین گویِن
اینجا نه – هیو مین گویِن

گوین یک آمریکایی-ویتنامی است که در شعرهایش از سفیدپوستی، آسیب های روحی، خانواده و نوستالژی حرف می زند، شعرهایی که از تنهایی، آرزو و ترس از عشق شکوه می کنند و در عین حال از لحظه ها لذت می برند.


راه رفتن در آب - تریسی اسمیت
راه رفتن در آب – تریسی اسمیت

این شاعر برجسته ی آمریکایی، به بررسی ماهیت شهروندی، مادر بودن و معنی هنرمند بودن در یک فرهنگ میانه رو می پردازد.


رمان های خنده دار / تصویری

 FAB 4 Mania - کارول تایلر
FAB 4 Mania – کارول تایلر

داستان درباره ی ناراحتی شخصی تایلر از گروه بیتل و سفری است که سال ۱۹۶۵ او را به کنسرت بیتل کشانده است.


فرانسیس جوان - هارتلی لین
فرانسیس جوان – هارتلی لین

اولین کتاب از شرکت پُپ هَتس که درباره ی یک کارمند بنام فرانسیس اسکارلند است و توسط بدنام ترین فرد یک شرکت در آنجا استخدام می شود. اما وقتی دوست صمیمی و عجولش ویکی، تصمیم می گیرد از آنجا برود، شخصیت مبهم فرانسیس متلاشی می شود.


همه ی پاسخ ها - مایکل کوپرمن
همه ی پاسخ ها – مایکل کوپرمن

کوپرمن که برنده ی جایزه ی آیزنر است، در این کتاب سعی می کند تا درباره ی زندگی و دیگاه های پدرش – جول کوپرمن – قبل از زوال عقلش، بیشتر بداند. جول کوپرمن، در دهه ی ۵۰ ابتدا بخاطر محاسبات ریاضی سختی که در ذهنش انجام می داد معروف است.


مردان ایکس: طراحی باشکوه - اِد پیسکور
مردان ایکس: طراحی باشکوه – اِد پیسکور

پیسکور به عنوان یک مورخ ماهر، نگاهی به بیش از ۶ دهه از تاریخ مردان ایکس دارد که از زمان تولد آشوبگرانه شان در دهه ی ۶۰ تا شکل گیری شان دوباره در دهه ی ۷۰ و نبرد شان علیه انقراض است.


تقصیر بوگی است - رینا آیویونگ
تقصیر بوگی است – رینا آیویونگ

آیویونگ یک سری اتفاقات واقعی از زندگی یک دختر آمریکایی-فیلیپینی را شرح می دهد که در دهه ی دیسکوها متولد شده است، از سختی های زندگی فرار می کند و خود را با رقص و آهنگ سرگرم می کند.


خاطره

بازگشت: مستی و عوارض جانبی - لزلی یامیسون
بازگشت: مستی و عوارض جانبی – لزلی یامیسون

یامیسون به بررسی اعتیادش و همچنین دیگر نویسندگان و هنرمندان بزرگی که این مشکل را داشتند، می پردازد. بینش قلبی اش…..تاکید بر این مسئله دارد که او استعدادی عجیب در نویسندگی دارد.


بی باک - رز مک گوان
بی باک – رز مک گوان

مک گوان یک بازیگر است که زندگی و کارش را شرح می دهد. او همچنین با قاطعیت می خواهد همه ی حقایق را درباره ی هالیوود فاش کند.


سیب را بخور - مت یانگ
سیب را بخور – مت یانگ

این شرح حال جسورانه، شرح می دهد که جنگ چگونه یانگ را از یک نوجوان بی دست و پا به یک مرد آسیب دیده خطرناک تبدیل کرده است.


صداقت بیشتر: حقیقت، دروغ و رهبری - جیمز کامی
صداقت بیشتر: حقیقت، دروغ و رهبری – جیمز کامی

یکی از مدیران سابق FBI برای اولین بار جزییاتی از خدمتش به دولت در طی دو دهه ی گذشته می گوید.


مقاله های ادبی / نقد / زندگی نامه

راحت باش - زادی اسمیت
راحت باش – زادی اسمیت

باید به خوانندگان یادآوری کنیم که اسمیت یک رمان نویس و در عین حال یک مقاله نویس ماهر است. این مجموعه، اتفاقات مهم اخیر که در فرهنگ، سیاست و زندگی خود اسمیت رخ داده است، می پردازد.


چگونه رمان خودزندگی نامه بنویسیم - الکساندر چی
چگونه رمان خودزندگی نامه بنویسیم – الکساندر چی

چی، راه نویسنده شدن را در پیش می گیرد و چیزهای زیادی را در این راه تجربه می کند. گذراندن تابستانی در مکزیک به عنوان یک دانشجوی خارجی، حضور در دوره ی نویسندگی آنی دیلارد، شرکت در راهپیمایی ایدز، ملاقات با ویلیام باکلی، کار به عنوان یک خدمتکار و همچنین رسیدگی به یک باغچه، نمونه هایی از این تجربیات هستند.


تجربیات نزدیک به مرگ - رابرت گاتلیب
تجربیات نزدیک به مرگ – رابرت گاتلیب

این کتاب مجموعه ای از نوشته های غیرداستانی درباره ی نویسندگان، فیلم های کلاسیک و رئیس جمهوران آتی امریکا است.


زیرک: زنی که هنر «داشتن عقیده» را بوجود آورد - میشل دین
زیرک: زنی که هنر «داشتن عقیده» را بوجود آورد – میشل دین

دین یک روزنامه نگار و منتقد است. او زندگی و کار زنان را بررسی می کند و از قرن بیستم می نویسد که شامل هانا آرندت، زورا نیل هورستون و پائولین کایل می شود. همه ی این زنان دارای ویژگی «زیرکی» یا قوه ی تعقل بالا بوده اند.


تاریخ

تاریخچه ی کارخانه و ساخت دنیای مدرن - جاشوا فریمن
تاریخچه ی کارخانه و ساخت دنیای مدرن – جاشوا فریمن

تاریخ جهانی فریمن نگاهی به نقش کارخانه ها در جامعه دارد و از همه ی زوایا به این مسئله می پردازد، همچنین نقدها و حمایت های صورت گرفته در این زمینه را بررسی می کند.

زیر نور یک خورشید ظالم: یک داستان واقعی از خشونت، نژاد و تعصب پیدا و پنهان - گیلبرت کینگ
زیر نور یک خورشید ظالم: یک داستان واقعی از خشونت، نژاد و تعصب پیدا و پنهان – گیلبرت کینگ

یک داستان معلق تاریخی دیگر از دوره ی  جیم کرو و از نویسنده ی کتاب «شیطان در بیشه» که برنده ی جایزه ی پولیتزر شده است. این کتاب داستانی را روایت می کند که درباره ی تجاوز به همسر یکی از سران دولتی است و تحقیقاتی که سالها در این زمینه به طول می انجامد.


خدایا تگزاس را نجات بده: سفری به درون روح ایالت ستاره ی تنها - لارنس رایت
خدایا تگزاس را نجات بده: سفری به درون روح ایالت ستاره ی تنها – لارنس رایت

رایت برنده ی جایزه ی پولیتزر است. او تلاش زیادی برای این اثر جاه طلبانه کرده است. کتاب او درباره ی تاریخ ایالت تگزاس است که شهر خودش نیز هست.


دنیا را به آتش بکش: زنان ملی سیاه پوست و کشمکش جهانی برای آزادی - کیشا ان.بلین
دنیا را به آتش بکش: زنان ملی سیاه پوست و کشمکش جهانی برای آزادی – کیشا ان.بلین

بررسی تاکتیک ها، ایدئولوژی ها و پیوستگی میان یک گروه از زنان ملی سیاه پوست که برای آزادی سیاه پوستان یک یا چند کشور، از دیرباز تا اواسط قرن بیستم جنگیده اند.


ساعت زن: جنگ بزرگ برای پیروزی در انتخابات - الین ویس
ساعت زن: جنگ بزرگ برای پیروزی در انتخابات – الین ویس

بررسی ویس درمورد تصویب قانون الحاقی در تنسی شباهتهای زیادی به چشم انداز سیاسی دهه ۱۹۲۰ و امروز دارد.


سیاست / حوادث امروز

دیوار بزرگ بدهی چین: بانک های سایه، شهرهای اشباح، وام های انبوه و پایان یافتن معجزات چینی - دینی مک ماهون
دیوار بزرگ بدهی چین: بانک های سایه، شهرهای اشباح، وام های انبوه و پایان یافتن معجزات چینی – دینی مک ماهون

در حالی که کل دنیا چین را یک قدرت اقتصادی توسعه یافته می داند، مک ماهون طور دیگری فکر می کند: رشد اقتصادی چین، بر انبوهی از بدهی استوار است.


فاشیسم: یک هشدار - مدلاین آلبرایت
فاشیسم: یک هشدار – مدلاین آلبرایت

دستیار سابق سفیر ایالات متحده، نگاهی شخصی به تاریخچه ی فاشیسم دارد و ظهور دوباره ی آن را در دنیای امروز مورد بحث قرار می دهد.


قبایل سیاسی: غریزه ی گروهی و تقدیر ملت ها - آمی چوآ
قبایل سیاسی: غریزه ی گروهی و تقدیر ملت ها – آمی چوآ

چوآ، استاد حقوق دانشگاه یِیل و عمده ی شهرت او برای نوشتن کتاب Battle Hymn of the Tiger Mother است. او در کتاب جدیدش به بررسی نقش قبیله گرایی در سیاست، و جوامع درون و بیرون آمریکا می پردازد.


موسیقی

پائول سیمون: زندگی - رابرت هیلبرن
پائول سیمون: زندگی – رابرت هیلبرن

هیلبرن نگاهی عمیق به زندگی و حرفه ی پائول سیمون -خواننده و شاعر- دارد و آهنگ ها، و همچنین شکست ها و موفقیت های شخصی و حرفه ای وی را بررسی می کند.


بیرون از جوکرباکس: چطور اشتیاقم را به همه انتقال دادم و قوانین تجارت در زمینه ی موسیقی را بازنویسی کردم - اسکات بردلی
بیرون از جوکرباکس: چطور اشتیاقم را به همه انتقال دادم و قوانین تجارت در زمینه ی موسیقی را بازنویسی کردم – اسکات بردلی

بردلی یک موزیسین است که از کشمکش هایش می گوید و اینکه چگونه گروه جوکرباکس پست مدرن را تشکیل داده است و بیش از سه میلیون بازدید در یوتیوب دارد.


جستجوی خلاق - کوئست لاو
جستجوی خلاق – کوئست لاو

جیمی فلن، سرپرست گروه موسیقی برنامه ی The Tonight Show Starring، سفر موسیقیایی خود را در این بازتاب های سرزنده، از منظر خلاقیت شرح می دهد.


بدون ماسک - اندرو وِبِر
بدون ماسک – اندرو وِبِر

وِبِر، آهنگ ساز و تهیه کننده، متقارن با تولد هفتاد سالگی اش، نگاهی به پنجاه دهه از زندگی اش دارد که در این سال ها «شبح اپرا»، «گربه ها» و «اویتا» را ساخته است.


علم

گریه ی پرندگان دریایی: زندگی و عشق مسافران اقیانوس بزرگ سیاره
گریه ی پرندگان دریایی: زندگی و عشق مسافران اقیانوس بزرگ سیاره – آدام نیکلسون

نیکلسون، شعر و علم را درهم می آمیزد تا ۱۰ گونه از پرندگان را بررسی کند. او سعی می کند تا درباره ی سفر آنها، توانایی راهیابی شان از طریق اقیانوس ها و استفاده از قوه ی بویایی شان برای یافتن غذا و آشیانه، بیشتر بداند.


به دنبال ستارگان در جزیره ای در ایالت مین
به دنبال ستارگان در جزیره ای در ایالت مین – آلان لایتمن

لایتمن با در نظر گرفتن یک تعادل میانی بین علم و مذهب، به بررسی کشمکش میان اشتیاق بشر برای قطعیت و عدم قطعیت به طبیعت، و همچنین راه های رسیدن به این مفاهیم می پردازد.


آن بزرگ ها
آن بزرگ ها: چگونه بلایای طبیعی، ما را شکل داده اند (و ما با آنها چه می توانیم بکنیم) – لوسی جونز

جونز زلزله شناس، تاریخچه ی پرقدرت ترین بلایای طبیعی را مطالعه و تاثیر آنها بر فرهنگ مان را بررسی می کند و همچنین برای مقابله با آنهایی که در راه هستند، راه های جدیدی پیشنهاد می کند.


مذهب

پیروزی مسیحیت - بارت اِرمان
پیروزی مسیحیت – بارت اِرمان

اِرمان، طبیعت زندگی براساس قوانین رومی ها را مورد توجه قرار می دهد و می گوید که گسترش مسیحیت، بیشتر به دلیل مهاجرت تدریجی افراد همفکر بوده است نه اقدامات مهمی مانند تغییر کنستانتین.


بدون ترس
بدون ترس – آدام همیلتون

همیلتون یک نویسنده ی پرفروش و پدر روحانی کلیسای رِزِرِکشن در شهر کانزاس است. او درس های معنوی را با تجارب شخصی و تحقیقات نوروبیولوژیکی در هم می آمیزد تا به مخاطبان کمک کند که بتوانند «نگرانی، اضطراب و ترسی که در زندگی شان رخنه کرده است» را کم کنند.


پاپی که باید پادشاه می بود
پاپی که باید پادشاه می بود – دیوید کرتزِر

کرتزر که برنده ی جایزه ی پولیتزر است، در این کتاب به جزییات انقلاب سیاسی که از سرنگونی پاپ پیوس نهم در سال ۱۸۴۸ نشات می گیرد، پرداخته است. در این انقلاب سیاسی، اعتقاد به «حق معنوی» حکومت در اروپا، برای پادشاهان کاتولیک از بین رفت.


سپاسگزار - دیانا باتلر بَس
سپاسگزار – دیانا باتلر بَس

بَس از فاصله ی میان «تمایل به سپاسگزاری و توانایی سپاسگزار بودن» صحبت می کند. او مواردی را خاطرنشان می کند که مردم سپاسگزار کمک های معنوی و اجتماعی نیستند، از همین رو گام های ساده ای معرفی می کند تا حس سپاسگزاری را در جامعه ای که خودمحور است، بیدار کند.


مترجم: عاطفه عقلایی ۲۷ – ۱۱ – ۱۳۹۶ (ترجمه آزاد است)

خانه کتاب و ترجمه دقیق


اگر خسته شده اید، مطالعه این مطلب را نیز به فردا موکول کنید:.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه کتاب و ترجمه دقیق